Kontakt
Skontaktuj się z nami

Michał Bednarczyk
tel: +48 602 259 772
e-mail: biuro@scanner3d.pl

Skontaktuj się z nami 2

Michał Wowczuk
tel: 785 439 071
e-mail: michal@scanner3d.pl

Skanery 3D

Firma TECHNAR oferuje sprzedaż nowoczesnych skanerów 3D, które wyróżnia wysoka jakość oraz szybkość i dokładność pomiarów. Skanery 3D oferowane przez firmę TECHNAR to systemy optyczne do bezdotykowego pomiaru kształtu. Oferowane przez nas systemy są kalibrowane podczas procesu produkcji. Dokładność skanerów 3D sprawdzana jest wg normy niemieckiej VDI/VDE 2634 na certyfikowanych zewnętrznie wzorcach. Firma TECHNAR zapewnia klientom fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego skanera 3D.

Urządzenia wykonujące skanowanie 3D mają szerokie zastosowanie między innymi w procesie drukowania trójwymiarowych elementów z wykorzystaniem bardzo nowoczesnych maszyn. Skanery tworzą cyfrową kopię obiektu poprzez wygenerowanie rozbudowanej chmury punktów obrazujących w wirtualnej przestrzeni przedmiot. Dzięki procesowi triangulacji (łączenia punktów w siatkę trójkątów) powstaje trójwymiarowy obraz. Szczegółowość powstałego obrazu zależy w dużej mierze od rozdzielczości, w jakiej pracuje skaner. Im więcej punktów urządzenie może zebrać, tym lepszej jakości obraz powstaje. Produktem końcowym skanowania 3D może być również model w formacie CAD, który z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania można później dowolnie modyfikować.

Skaner laserowy 3D
Czym się kierować przy wyborze skanera 3D?

Bardzo ważna jest rozdzielczość skanera. Im większa rozdzielczość, tym efektywniejszy i dokładniejszy pomiar, ponieważ więcej danych zostaje pobranych podczas skanowania. Równie istotny jest rodzaj urządzenia. Skanery 3D różnią się między sobą gabarytami, funkcjonalnością, przeznaczeniem itp. Jedne sprawdzą się w przemyśle, inne w medycynie, a jeszcze inne w multimediach czy też w architekturze.

Warto z pewnością zwrócić również uwagę na szybkość skanowania. Jest to parametr bardzo zróżnicowany, zależny od konkretnego rodzaju urządzenia. Przy zastosowaniu bardziej przemysłowym szybkość, z jaką wykonywane jest skanowanie, może mieć ogromne znaczenie. Należy również pamiętać o tym, że niektóre skanery 3D wymagają dodatkowych akcesoriów do swojej poprawnej pracy, na przykład specjalnych tarcz. Jest to materiał eksploatacyjny, podlegający okresowej wymianie, przez który koszt eksploatacji skanera 3D na pewno będzie wyższy.

W naszej ofercie można znaleźć zarówno skanery laserowe 3D jak i skanery optyczne.

Nasza firma oferuje skanery 3D od najlepszych producentów, m.in.:

Skaner 3D Scan3D UNIVERSE – doskonały do digitalizacji obiektów archeologicznych,
Skaner 3D ScanBright archeo – bardzo łatwy w użyciu, przeznaczony do digitalizacji delikatnych eksponatów archeologicznych i muzealnych,
Skaner 3D Scan3D med – gwarantuje szybkie wykonanie pomiarów w ruchu,
Skaner 3D SMARTTECH3D portableMICRON3D – charakteryzuje go bardzo dokładny pomiar, sprawdzi się w branży przemysłowej,
Skaner 3D SCAN3D DUAL VOLUME – idealny do pomiarów metrologicznych,
Skaner 3D SCAN3D UNIVERSE – lekki, podręczny skaner do wykonywania precyzyjnych pomiarów.

Gwarantujemy nie tylko wysoką wydajność tego sprzętu i doskonałą precyzję skanowania, ale także jego niezawodność. Wszystkie dostępne w naszej ofercie skanery 3D są naprawdę proste w obsłudze. Nasi doświadczeni pracownicy służą swoim wsparciem technicznym podczas wyboru, doradzając rozwiązania najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb. Osoby zainteresowane kupnem skanera 3D zachęcamy do kontaktu.

Podział skanerów 3D według zastosowań: