Skanery 3D

Dzięki nowoczesnym technologiom digitalizacja rzeczywistych obiektów nie jest trudnym zadaniem. W praktyce, wystarczy przenieść potrzebne dane do pamięci komputera. Szczegółowe wytyczne dotyczące kształtu, rozmiaru i koloru stanowią podstawę do stworzenia odwzorowanych przedmiotów. Właśnie na tym polega proces tworzenia trójwymiarowych obiektów z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, takich jak skaner laserowy lub optyczny 3D.

Nowoczesne skanery 3D cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród specjalistów związanych z różnymi branżami. Obecnie są bardzo powszechnie stosowane między innymi w usługach inżynierskich i konstruktorskich. Skanery laserowe 3D zyskują na popularności również wśród przedsiębiorstw specjalizujących się w obróbce CNC. Prezentowane urządzenia pozwalają zachować najwyższą precyzję przy tworzeniu cyfrowych odpowiedników skanowanych obiektów.

Nasza firma TECHNAR oferuje klientom m.in. z Katowic czy Wrocławia wysokiej jakości skanery 3D, które gwarantują szybką pracę i precyzyjnie wykonywane pomiary. Proponujemy rozwiązania wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Szczególnie polecamy naszym Klientom niezawodne skanery laserowe 3D w postaci systemów optycznych umożliwiających bezdotykowe ściągnięcie danych dotyczących kształtu. Warto podkreślić, że udostępniamy asortyment poddany procesowi kalibracji. Skanery 3D są sprawdzane pod względem dokładności, którą określa niemiecka norma VDI/VDE 2634 na certyfikowanych zewnętrznie wzorcach. Gwarantujemy kompleksowe wsparcie w wyborze właściwego skanera optycznego 3D. Priorytetem są dla nas indywidualne oczekiwania zamawiającego, pod kątem których dopasowujemy odpowiednie urządzenia.

Skanery laserowe 3D – w jakich branżach znajdą zastosowanie?

Wysokiej jakości skanery laserowe i optyczne 3D działają na podstawie wygenerowania cyfrowego obrazu danego obiektu, wykorzystując w tym celu proces łączenia ze sobą poszczególnych punktów w formę wirtualnego przedmiotu. Uzyskany obraz w trójwymiarze staje się podstawą w procesie drukowania. Te nowoczesne urządzenia różnią się między sobą rozdzielczością, która wpływa na precyzyjne odzwierciedlenie obrazu. Z myślą o wyjątkowo dokładnym odzwierciedleniu warto wyróżnić skaner optyczny 3D. Cieszy się on dużym powodzeniem wśród naszych klientów z Katowic, Wrocławia i wielu innych miast, którzy cenią sobie obecność detektorów wysokiej rozdzielczości – nawet do 24MPix. Prezentowane urządzenia pozwalają uzyskać model w formacie CAD, jaki następnie z łatwością można modyfikować, korzystając z najnowocześniejszych urządzeń.

Skaner laserowy 3D

Jak wybrać odpowiedni skaner 3D?

 

Aktualne skanery 3D zarówno laserowe, jak i optyczne, różnią się między sobą szczegółowymi parametrami. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozdzielczość. Jeśli priorytetem jest precyzja pomiarów, powinna być ona jak najwyższa. Skanery laserowe 3D posiadają inną wielkość, funkcjonalność i przeznaczenie, co pozwala dostosować je do konkretnej gałęzi przemysłu i indywidualnych potrzeb. Najwyższa jakość urządzenia to często nieco wyższa cena, jednakże nie należy oszczędzać na zakupie, jeśli wybrany skaner optyczny 3D ma w założeniu jak najprecyzyjniej odwzorowywać dany obraz.

Kolejną ważną kwestią jest szybkość skanowania, która zależy od szczegółowych parametrów wybranego urządzenia. W przypadku przemysłowego użytkowania, na przykład pod kątem branży CNC, należy wybrać takie skanery 3D, które pozwolą na szybkie realizowanie zadań. Warto zaznaczyć, że wybrane urządzenia są w pełni efektywne po zastosowaniu odpowiednich akcesoriów. Skanery 3D najczęściej zużywają specjalne tarcze, które przy intensywnym użytkowaniu należy częściej wymieniać. Wiąże się to ze wzrostem kosztów eksploatacji. Są one wyższe również wtedy, gdy należy skorzystać z zagranicznego serwisu. Pod tym kątem można wyróżnić skaner optyczny – oferujemy klientom urządzenia serwisowane w Polsce.

W naszej ofercie można znaleźć zarówno skanery laserowe 3D jak i skanery optyczne.

Skanery 3D – szeroki wybór modeli

Proponujemy najnowocześniejsze skanery 3D – atrakcyjne ceny idą w parze z ich wysoką jakością. Wśród naszych klientów z Katowic, Wrocławia i wielu innych miast, dużym zainteresowaniem cieszą się urządzenia o specjalnym przeznaczeniu. W ofercie można znaleźć:

Skaner 3D Scan3D UNIVERSE – doskonały do digitalizacji obiektów archeologicznych,
Skaner 3D ScanBright archeo – bardzo łatwy w użyciu, stosowany w digitalizacji delikatnych eksponatów archeologicznych i muzealnych,
Skaner 3D Scan3D med – zapewnia błyskawiczne wykonanie pomiarów w ruchu,
Skaner 3D SMARTTECH3D portableMICRON3D – charakteryzuje go wyjątkowo precyzyjny pomiar, sprawdzi się w branży przemysłowej,
Skaner 3D SCAN3D DUAL VOLUME – idealny do pomiarów metrologicznych,
Skaner 3D SCAN3D UNIVERSE – lekki, podręczny skaner do wykonywania szczegółowych pomiarów.

Skaner optyczny 3D – idealnie dopasowany do konkretnych oczekiwań

 

Oferujemy naszym klientom najnowocześniejsze skanery 3D, które cechują się prostą obsługą i doskonale sprawdzają się w przemysłowym zastosowaniu (np. w obróbce CNC). Szczególnie polecamy modele optyczne, zintegrowane z systemem bezcieniowym. Tego typu urządzenia są w pełni mobilne, zapewniając precyzyjność pomiarów. Skanery optyczne pozwalają na wykorzystanie nowoczesnej technologii zielonego światła LED, które gwarantuje uzyskanie jeszcze bardziej precyzyjnych wyników pomiarów. Dostępne urządzenia z powodzeniem mogą być wykorzystywane w różnych branżach. Poszczególne modele podlegają dodatkowej modyfikacji, pozwalając na zmianę rozdzielczości i detektorów przez producenta. Osoby z Katowic, Wrocławia czy innych miast Polski zainteresowane kupnem skanera 3D zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub online. Chętnie doradzimy, który model urządzenia będzie odpowiednim wyborem, mając na uwadze oczekiwania klientów. Zapewniamy korzystne ceny, nawet w przypadku urządzeń optycznych wyposażonych w najbardziej zaawansowane rozwiązania.

Podział skanerów 3D według zastosowań: