MICRON3D color 24Mpix

MIRCORN3D color to najnowsze rozwiązanie w dziedzinie wieczystej archiwizacji obiektów muzealnych i zabytkowych. Detektor 24 MPix pozwala na odzorowanie koloru w 24 bitach, a połączenie gęstości chmury na poziomie nawet 1000 pkt/mm2 umożliwia zarchiwizowanie najdrobniejszych szczegółów takich jak pęknięcia czy ślady użytkowania czy drobne detale.

Dzięki prostej obsłudze skanera 3D osoby nie posiadające wiedzy technicznej z łatwością odnajdą się w obsłudze urządzenia. Skaner MICRON3D color gotowy jest do użycia od razu po podłączeniu do komputera – system „plug & scan”. Duża dokładność urządzenia na poziomie 0,01 mm pozwala na odwzorowanie skomplikowanych kształtów jak również struktury powierzchni np: obrazy, gobeliny, pierścienie, pieczęcie, monety czy medale. Dzięki zastosowaniu czułego detektora możliwe jest skanowanie obiektów błyszczących, refleksyjnych jak również o ciemnym odcieniu. Fotorealistyczny kolor przedmiotu możliwy jest do uzyskania dzięki wykorzystaniu oświetlenia bezcieniowego.

Skaner 3D MICRON3D color wykonany został z mocnej karbonowej obudowy odpornej na wahania temperatury, dodatkowo wyposażony jest w pyłoszczelne filtry umożliwiające skanowanie w terenie. Wraz ze skanerem 3D dostarczane jest oprogramowanie do sterowania urządzeniem, stolikiem obrotowym jak również systemem bezcieniowym. Menu oprogramowania w języku polskim oraz intuicyjnym podziałem funkcji na zastosowanie skraca czas samego skanowania i czyni je przyjemnym.